Hallitus ja vastuuhenkilöt

Tietoa vastaavuuksien sisällöistä löytyy täältä. Koko hallituksen tavoittaa sähköpostilistalta teema_hallitus@uta.fi.

Hallitus 2019


henna

riina

venla
Puheenjohtaja &
työelämävastaava

Henna Kanerva
henna.kanerva@tuni.fi
Varapuheenjohtaja &
yhteistyö- ja tiedekuntajärjestövastaava

Riina Tanskanen
riina.tanskanen@tuni.fi
Taloudenhoitaja
Venla Vuolanto
venla.vuolanto@tuni.fi

makku

jenna

krisse
Sihteeri
Magdaleena Murto
magdaleena.murto@tuni.fi
Kopo- &
sopo-vastaava

Jenna Niskakangas
jenna.niskakangas@tuni.fi
Ympäristövastaava &
narikkavastaava

Kristiina Petäistö
kristiina.petaisto@tuni.fi

milla

julia

emma
Viestintävastaava
Milla Barsk
milla.barsk@tuni.fi
Viestintä- &
nettivastaava

Julia Kuusisto
julia.kuusisto@tuni.fi
Viestintävastaava
Emma Loikala
emma.loikala@tuni.fi

silja

oona

ella
Kirjallisuuskahvivastaava &
liikuntavastaava

Silja Tontti
silja.tontti@tuni.fi
Kirjallisuuskahvivastaava &
liikuntavastaava

Oona Masar
oona.masar@tuni.fi
Tuutorivastaava
Ella Pitkänen
ella.pitkanen@tuni.fi

anniina

roosa-maria

anna
Tuutorivastaava
Anniina Kuusisto
anniina.kuusisto@tuni.fi
Legendan päätoimittaja
Roosa-Maria Kauppila
roosa-maria.kauppila@tuni.fi
Tapahtumavastaava &
kv-vastaava

Anna Andersson
anna.andersson@tuni.fi

sara

ellinoora

noora
Tapahtumavastaava
Sara Snellman
sara.snellman@tuni.fi
Tapahtumavastaava
Ellinoora Laaksonen
ellinoora.laaksonen@tuni.fi
Tapahtumavastaava
Noora Koivisto
noora.e.koivisto@tuni.fi

samu

jasper
Blogivastaava
Samu Kuoppa
samu.kuoppa@tuni.fi
Ainejärjestötilavastaava
Jasper Jurvanen
jasper.jurvanen@tuni.fi